Firmę Janegal założył inż. Ján Galvánek 17 września 1992 roku, a jej głównym celem była produkcja tekstyliów czyszczących. W latach 1992-2000 firma osiągnęła wiodącą pozycję na rynku słowackim, co umożliwiło jej dalszy dynamiczny rozwój.

W 2000 roku firma przekształciła się z formy osobowej w spółkę o nazwie Janegal Ltd. Od 2003 roku firma Janegal Ltd. rozszerzyła również swoją działalność o import i dystrybucję narzędzi i sprzętu do czyszczenia w kilku krajach europejskich.

Od 2010 roku:

  • Oferujemy najszerszą gamę środków czyszczących i narzędzi w Republice Słowackiej.
  • Ponad 80 producentów z Europy i Azji dostarcza nam konkurencyjne produkty
  • Eksportujemy produkty pod własną marką Janegal do pobliskich krajów
  • Aby uzupełnić nasz asortyment, importujemy i dystrybuujemy również niektóre produkty innych marek własnych na Słowacji.

Można znaleźć nasze i importowane produkty pod naszą własną marką, a także różne inne marki własne w sieciach handlowych i hurtowniach oraz nieopakowane i bez etykiet w hurtowniach przemysłowych, firmach wojskowych, obiektach medycznych i firmach czyszczących.

Od ponad 10 lat nasza firma współpracuje z Ministerstwem Obrony Republiki Słowackiej zapewniając czyszczenie tekstyliów w sytuacjach awaryjnych.

Firma znajduje się na własnym terenie o powierzchni około 8000 m2 wraz z magazynem o powierzchni 4000 m2 i o pojemności 6000 palet.

Naszym celem jest rozwój w dziedzinie produkcji, importu oraz dystrybucji środków czyszczących i sprzętu, aby zapewnić naszym stałym i nowym partnerom maksymalną niezawodność, stabilną jakość oraz ponadprzeciętną obsługę zgodnie z ich potrzebami. Dążymy także do rozwoju eksportu marki “Janegal” w całej Europie.